Slide 1

Conte po triumfu: První a třetí branka byla úžasná

Antonio Conte zůstává jako lodivod Tottenhamu v rámci Premier League stále neporažen. Po čtvrteční výhře nad Brentfordem zvládl své svěřence dovést i k přesvědčivé výhře 3:0 nad posledním Norwichem. Začátek utkání přitom nebyl snadný, jelikož se dostal do velké šance hostující striker Teemu Pukki. Poté ale vzal otěže zápasu prvně do rukou Tottenham a už v 10. minutě se ujal krásnou střelou z dálky Lucase Moury vedení. Hosté poctivě bránili a drželi nadějný stav 1:0 až do 67. minutě, kdy zvýšil vedení Spurs Davinson Sanchez. Konečnou podobu výsledku dal po krásné akci v 77. minutě Son.

„Po prvním poločase jsem hráčům říkal to samé, co před zápasem a to, že zápas nebude snadný. Že musíme být připraveni hrát dobře bez míče, silně jít do presingu a nenechat jim prostor pro kombinaci a vytvoření tlaku,“ řekl po utkání Antonio Conte.

„Myslím, že se nám herní plán dařil i ve 2. poločase, dali jsme další dva góly a vylepšili finální podobu výsledku. Chtěl bych ale říct, že Norwich odehrál dobrý zápas a že mají dobrého manažera. Dobře ho znám.“

„Věděl jsem, že Norwich se bude snažit nám zápas co nejvíc ztížit, nám se ale na jehu hru dařilo skvěle reagovat. Nedali jsme jim prostor pro tlak, naopak jsme si sami vytvořili dost příležitostí na vstřelení gólu. Hlavně první a třetí gól z naší strany stál za to,“ dodal Conte.

Tottenham Hotspur – Norwich 3:0 (1:0)

Branky: 10. Lucas, 67. Davinson Sanchez, 77. Son

Střely: 17:10

Střely na branku: 7:1