Slide 1

Glory, glory the Marine! Odpočívej, legendo

  • 13. 10. 2022
  • Milas
  • Články
  • 2
  • 180 zobrazení

Minulý týden byl pro Spurs ve znamení velkého smutku, na věčný odpočinek totiž odešel jeden z členů týmu a to konkrétně fitness trenér Gian Piero Ventrone. Člověk, který se asi nejvíce zasadil o vylepšenou fyzičku našich borců. A nahrazovat se bude skutečně velmi těžko.

Tottenham a celý fotbalový svět přišel o Giana Piera Ventronu, prohrál boj s leukémií, která je bohužel v drtivé většině případů neléčitelná. „Jsme zdrceni z toho, že Gian Piero odešel,“ objevilo se minulý čtvrtek na oficiálních klubových stránkách. 

I když nebyl v klubu dlouho, stal se rychle velmi cenným členem a také oblíbeným člověkem mezi hráči a ostatními lidmi, kteří mají co do činění se Spurs. Ventrone posílil Kohouty minulý rok v listopadu jako jeden členů trenérského týmu Antonia Conteho. Přišel jako člověk, co měl týmu pomoci s fyzickou připravností svými osvědčenými metodami. 

Jeho asi nejsilnějším momentem v Tottenhamu byla pre season příprava v korejském Soulu, kde trenénoval s týmem ve 30°C vedru, přičemž mnoho z hráčů takovou zátěž nezvládlo a přímo na trávníku zkolabovalo, případně minimálně zvracelo a to včetně naší největší hvězdy Harryho Kanea. 

I tak měl mezi hráči ale obrovský respekt, jelikož jeho metodám věřili. Třeba 17. září společně s Ventronem slavil svůj hattrick na domácím stadionu proti Leicesteru Heung-min Son, jenž se do té doby trápil a v lize se mu nedařilo skórovat. 

„Měl jsem s ním opravu velmi, velmi dobrý vztah,“ uvedl Son. „Sice neměl nejlepší angličtinu, ovšem když to nešlo jinak, vždy měl při ruce telefon a překládal mám své italské rady do angličtiny. Znamenal pro nás hodně a to nejen po fotbalové stránce, ale i po té osobní, lidské. Dal mi tolik cenných rad a za to mu budu do konce svého života vděčný. Kdykoli sem ho potřeboval, poskytl mi oporu a pomoc.“

Harry Kane popsal Ventroneho jako „opravdu mimořádného muže“ a složil mu velký hold na sociálních sítích. „Jeho slova a moudrost se mnou budou žít po zbytek mého života. Jsem moc vděčný za to, že jsem měl tu příležitost s ním trávit čas. Odpočívejte v pokoji, pane profesore,“ napsal na Instagram. 

The Marine hodně pomohl i Richarlisonovi, který přišel do Tottenhamu relativně nedávno. Byl pro něj velkou inspirací a prý mu pomohl víc než si sám dokázal představit. „Budeme hrát pro tebe, můj příteli, tys nám vždy opakoval, abychom se nikdy nevzdávali,“ poslal mu vztaz do nebe. 

Samotný Conte se znal Ventronem opravdu hodně dlouho, pracoval s ním už v minulosti v Juventusu, tehdy ale ještě coby aktivní hráč. Právě tam působil Gian Piero od roku 1994, kdy ho do klubu přivedl tehdejší trenér Marcello Lippi, o dva roky později pak měl Ventrone lví podíl na tom, že Juventus ovládl Ligu Mistrů. 

Ventrone strávil v Juventusu dvě pracovní mise – první v letech 1994 – 1999 a druhou od roku 2001 do roku 2004. Byl ale také členem Lippiho trenérského týmu a pomohl Itálii vyhrát Mistrovství světa v roce 2006. Byl také asistentem manažera ve francouzském Ajacciu, fitness koučem v italské Catanii, a také čínských klubech Jiangsu Suning a Guangzhou. 

Svou přezdívku „Marine“ získal v Juventusu, kde nechával pravidelně zahrávat z reproduktů písničku „Ride of the Valkyries“, když zrovna jeho svěřenci začali běhat. A také nainstaloval motivační zvoneček hamby, kterým první hráč, který už nebyl schopen běžet, muset zazvonit. Velmi často také recitoval motivační fráze. Jeho nejoblíbenější bylo „winning belongs the strong (vítězství patří silným)” či „work today to run tomorrow (pracuj dnes, abys zítra mohl běžet)“. 

Ciao, Gian Piero.

Share:
4.3 3 votes
Article Rating
Upozornit na nové komentáře
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milda
1 rok před

Teď jsem o něm dočetl článek v minulé příloze Sportu , musel vzniknout chviličku před jeho smrtí , velmi smutné .

Venca
1 rok před

R.I.P

2
0
Would love your thoughts, please comment.x