Slide 1

Jsou Dejan a Rodrigo chybějící kousky puzzle úspěchu?

  • 12. 2. 2022
  • Milas
  • Články
  • 0
  • 308 zobrazení

Dvojce fotbalistů z Juventusu Turín posílala během uplynulého přestupového období Tottenham. Pojďme si borce, kteří už zasáhli i do zápasu v dresu Spurs, lehce představit.

Začněme u Dejana Kulusevskiho, který se narodil ve Švédsku, ovšem už v šestnácti letech opustil svou domovinu a jako mladíček začal v Itálii za Atalantu, kde se postupně propracoval v hráče prvního týmu a odbyl si debut v Serii A v lednu roku 2019. Jelikož nehrál pravidelně, rozhodla se ho Atalanta poslat v sezóně 2019/2020 na hostování do Parmy, kde zaujal Juventus, který ho v lednu 2020 koupil, ovšem nechal ho do konce sezóny v klubu na hostování. V Parme v sezóně 2019/2020 odehrál 36 zápasů, ve kterých vstřelil 10 branek a přidal 8 asistencí. 

Další dvě sezóny strávil už v Juventusu a rozhodně jen nezahříval lavičku. V první sezóně 2020/2021 odehrál 35 zápasů, přičemž vsřelil 4 branky a přidal 3 asisentce. Poměrně pravideůně hrál i v aktuální sezóně 2021/2022. Je také reprezentantem Švédska na mezinárodních turnajích a kvalifikacích. 

Tottenham přivedl Kulusevskiho na 18ti měsíční hostování s opcí a možností pozdějšího nákupu. „Dejan je charakterický tým, že hraje desítku, tedy za útočníkem. Stejně tak dobře je ale schopný hrát na pravém křídlo. To mu vyhovuje hlavně proto, že je fyzicky hodně silným hráčem a má velké kvality,“ řekl o něm Antonio Conte. 

Spurs posílil rovněž Rodrigo Bentancur, který v klubu podepsal kontrakt do roku 2026. Rodrigo se narodil v Uruguay, konkrétně ve městě Nueva Helvecia, přičemž už v roce 2015 měl první start za Bocu Juniors, který patří v Jižní Americe k nejslavnějším klubům. S týmem vyhrál dvakrát Primeru División a také Copu Argentinu. 

Do Juventusu se přesunul v roce 2017, kde postupně s klubem vyhrál hned tři ligové trofeje v řadě, dvakrát italský Supercoppa a také Coppu Italiu. Od roku 2017 také reprezentuje Uruguay. Jedná se o kvalitního defenzivního záložníka. 

„Potřebovali jsme dalšího hráče do zálohy. Vlastně máme typově podobné pouze tři – Hojbjerga, Winkse a Skippa. Rodrigo má velký potenciál se ještě hodně zlepšit, hraje pravidelně za národní tým, spoustu zápasů za Juventus, je to pro nás skvělý kup,“ uvedl Conte.   

Share:
5 1 vote
Article Rating
Upozornit na nové komentáře
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x