Slide 1

Kontumace zápasu Konferenční ligy je v souladu s pravidly

Jak již bylo zmíněno v bleskové zprávě, tak včera disciplinární komise UEFA rozhodla, že zápas s Rennes bude kontumován 0:3 ve prospěch francouzského týmu. Tím Tottenham končí na třetím nepostupovém místě ve skupině a loučí se s prvním ročníkem Evropské Konferenční ligy poněkud předčasně. Není samozřejmě chybou klubu, že se mezi hráči objevil COVID a je jasné, že případné uskutečnění zápasu by znamenalo riziko pro hráče obou klubů, ale pravidla UEFA bohužel hovoří jasně – pokud má klub k dispozici 13 hráčů A týmu včetně brankáře, zápas se odehraje.

Nemůžeme vedení zazlívat, že se obávalo dalšího rozšíření nákazy v týmu, je však chybou, že k postupu ze skupiny jsme se museli spoléhat na poslední zápas. Již dávno mělo být o postupu rozhodnuto, ale to by Tottenham nesměl utržit dvě zbytečné porážky s Vitesse a s Murou.

Je pravdou, že k oběma zápasům nastoupily v podstatě béčkové sestavy, ale i ty byly složeny z hráčů se zkušenostmi z Premier league a dalších předních evropských soutěží a takoví fotbalisté by měli být schopni odejít neporaženi ze soubojů s týmy jako jsou Vitesse a Mura.

Byla tedy promarněna další šance na pohárový úspěch v soutěži, ve které měl Tottenham šanci trofej získat. A ač se někomu může zdát Konferenční liga jako soutěž podřadná, tak pořád je to soutěž pod hlavičkou UEFA a pamětníci jistě dosvědčí, jak rádi jsme byli za úspěch v kvalitativně podobném League cupu v roce 2008.

Share:
0 0 votes
Article Rating
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pitrys
27 dní před

Klub ani UEFA zatim nic oficialniho neoznamily. Muze se stat cokoliv. Kdyby to rozhodnuti uz bylo oficialni, Klub by to ihned oznamil.

pitrys
27 dní před
Reply to  StevieY

Myslim, ze to znamena, ze se bude rozhodovat o tom, jestli k te kontumaci 0:3 dojde. Myslim, ze to rika, ze Tott nemohl nastoupit na zapas, tim padem se jedna o aktivovani nejakeho providla, ktere rika, ze zapas by se mohl kontumovat v neprospech Tottu 0:3. Myslim, ze Levy bude jeste bojovat. Nezni mi to tak, ze by to bylo definitivni.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x