Slide 1

Kontumace zápasu Konferenční ligy je v souladu s pravidly

Jak již bylo zmíněno v bleskové zprávě, tak včera disciplinární komise UEFA rozhodla, že zápas s Rennes bude kontumován 0:3 ve prospěch francouzského týmu. Tím Tottenham končí na třetím nepostupovém místě ve skupině a loučí se s prvním ročníkem Evropské Konferenční ligy poněkud předčasně. Není samozřejmě chybou klubu, že se mezi hráči objevil COVID a je jasné, že případné uskutečnění zápasu by znamenalo riziko pro hráče obou klubů, ale pravidla UEFA bohužel hovoří jasně – pokud má klub k dispozici 13 hráčů A týmu včetně brankáře, zápas se odehraje.

Nemůžeme vedení zazlívat, že se obávalo dalšího rozšíření nákazy v týmu, je však chybou, že k postupu ze skupiny jsme se museli spoléhat na poslední zápas. Již dávno mělo být o postupu rozhodnuto, ale to by Tottenham nesměl utržit dvě zbytečné porážky s Vitesse a s Murou.

Je pravdou, že k oběma zápasům nastoupily v podstatě béčkové sestavy, ale i ty byly složeny z hráčů se zkušenostmi z Premier league a dalších předních evropských soutěží a takoví fotbalisté by měli být schopni odejít neporaženi ze soubojů s týmy jako jsou Vitesse a Mura.

Byla tedy promarněna další šance na pohárový úspěch v soutěži, ve které měl Tottenham šanci trofej získat. A ač se někomu může zdát Konferenční liga jako soutěž podřadná, tak pořád je to soutěž pod hlavičkou UEFA a pamětníci jistě dosvědčí, jak rádi jsme byli za úspěch v kvalitativně podobném League cupu v roce 2008.

Share:
0 0 votes
Article Rating
Upozornit na nové komentáře
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pitrys
2 let před

Klub ani UEFA zatim nic oficialniho neoznamily. Muze se stat cokoliv. Kdyby to rozhodnuti uz bylo oficialni, Klub by to ihned oznamil.

pitrys
2 let před
Reply to  StevieY

Myslim, ze to znamena, ze se bude rozhodovat o tom, jestli k te kontumaci 0:3 dojde. Myslim, ze to rika, ze Tott nemohl nastoupit na zapas, tim padem se jedna o aktivovani nejakeho providla, ktere rika, ze zapas by se mohl kontumovat v neprospech Tottu 0:3. Myslim, ze Levy bude jeste bojovat. Nezni mi to tak, ze by to bylo definitivni.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x