Slide 1

Mistrovství světa ve fotbale 2022

Datum konání: 20. listopadu 2022 – 18. prosince 2022

Pořadatel: Katar

V následujících týdnech nás čeká fotbalový turnaj hraný na klimatizovaných stadionech, turnaj, který stál zhruba desetkrát tolik, než předcházející už tak drahé turnaje v Brazílii či Rusku. Turnaj, u kterého je výběr hostitelské země neustále kritizován a spojován s korupčním jednáním a jehož výběr označil za chybu sám bývalý šéf FIFA Blatter. Co je ale nejhorší – je to turnaj, při jehož přípravě během deseti let zemřelo několik tisíc dělníků.

V důsledku toho spousta evropských fanouškovských komunit vyzývá k bojkotu tohoto MS. Já sám ještě nevím zda a do jaké míry budu turnaj sledovat, nicméně považuji za nezbytné zmínit jaké absurdnosti se dějí v moderním fotbale ovládaném zkorumpovanými papaláši. A to pro takovou kritiku ani nemusíme chodit daleko, stačí se podívat na náš český smrdutý rybníček.

Doufejme tedy, že pořadatel alespoň odškodní co nejvíce rodin zbytečně zesnulých, to je věc, na kterou i běžní fanoušci mohou svým postojem zatlačit. Každopádně, kdo se bude dívat, nechť zde diskutuje o všem možném i nemožném, co se na MS bude dít…

Kohouti na MS:

Brankář: Hugo Lloris (Francie)

Obránci: Eric Dier (Anglie), Ben Davies (Wales), Joe Rodon (Wales), Ivan Perišić (Chorvatsko), Cristian Romero (Argentina)

Záložníci: Pierre-Emile Hojbjerg (Dánsko), Rodrigo Bentancur (Uruguay), Pape Matar Sarr (Senegal)

Útočníci: Richarlison (Brazílie), Son Hung-min (Jižní Korea), Harry Kane (Anglie)

Větší rozlišení zde: https://www.sportinglife.com/images/news/1800×1013/8a73a866-b71f-48fc-836f-66bdd36cd92c.jpg
Share:
0 0 votes
Article Rating
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dan_THFC
13 dní před

Na turnaj se těším a budu sledovat. Samozřejmě, MS v Kataru je totální nesmysl a zvrácenost FIFA, to je všem jasné. Snad to je poprvé a naposledy za takových podmínek.
Jinak favorizuji Brazílii a Argentinu. Škoda, že je ten pavouk postavený tak, že nemají šanci se potkat ve finále. Z té druhé strany pavouka je otevřené okno pro ne až tak našlapaný tým. Samozřejmě je tam Francie, Anglie, Belgie, Portugalsko, ale ani jeden z těchhle týmů nemá dlouhodobě takovou formu a fotbalovost jako aktuálně Brazilci. Vidím to na finále Brazílie vs Belgie, která má poslední šanci vyždímat něco z té jejich zatím rádoby zlaté generace.
Anglie podle mě bude hrát hnusný pasivní fotbal a vyhučí s Francií nejpozději ve čtvrfinále. Přál bych Dánům, ale ti nejspíš chytí už v osmifinále Argentinu a to bude konečná.

Dan_THFC
13 dní před
Reply to  StevieY

Mas pravdu, špatně jsem se na to podíval 🙂

Reaper
12 dní před

Je to pi*ovina se všímvšudy … dívat se rozhodně nebudu a budu jen doufat, ať nepřibyde další tragédie kolem celýho tohodle tyátru. 🙁

elroon
10 dní před

Každý další den přináší novou ostudu, porušený závazek, další level absurdity. Konání tohohle WC je totální ostuda pro celý fotbal a jen se zas a znovu potvrzuje, že FIFA je zkorumpovaná verbež. Ten dnešní hodinový proslov Infantina je donebevolající, že si něco takového dovolí vypustit z huby… měl by chodit kanálem.
Těším se na návrat klubového fotbalu… reprezentační mám docela rád, ale ne v téhle ohavné podobě. Jebat FIFA a jebat Katar.

elroon
10 dní před
Reply to  StevieY

Já tohle naprosto beru, nepopírám a historickou roli Evropy si uvědomuju, včetně toho, že některá současná kritika katarského WC opravdu pochází z toho západního morálního grandstandingu a má koloniální kořeny, což není dobře.
Poukazovat na staletí zvěrstev, které koloniální mocnosti napáchaly, je rozhodně správně. Důležitý je ale kontext. Ten u Infantina spočívá pouze v tom, že se tím snaží zakrýt současná (!) zvěrstva, ke kterým FIFA aktivně přispívá. A zatímco my těžko něco uděláme s činy našich předků a můžeme se za ně jen omlouvat, ale ne je zvrátit, současní vládci Kataru a představitelé FIFA z nich můžou vyvodit důsledky. Jenže to samozřejmě nedělají, protože prachy nesmrdí, ať jsou od krve sebevíc.

elroon
9 dní před
Reply to  StevieY

To ty taky, jen jsem to chtěl rozvést 😀

Bejlas
9 dní před
Reply to  StevieY

Bez Evropy by byli všichni křováky doteď.

Bejlas
7 dní před

Náš medical staff jsou totální žabaři, kdežto argentinský umí dělat zázraky na počkání, aneb jak jeden nejmenovaný simulant zázračně ožil.:-(

Dan_THFC
6 dní před
Reply to  Bejlas

V přípravě ani nehrál a i včera vypadal, že není v kondici. Ale ty máš určitě to správný info.

Bejlas
6 dní před
Reply to  Dan_THFC

Nebo jen podal slabý výkon. Pochybuji, že řekl trenérovi, že není fit a nechce hrát. V kondici není hlavně proto, že je to slušný lempl. Pak je z toho trapný výkon. Ale u Argentiny mi to nevadí, naopak, čím dřív Argentina vypadne, tím líp.

Dan_THFC
5 dní před
Reply to  Bejlas

Jestli je pro tebe lempl Romero, tak to musí být slušná tryzna sledovat zbytek našeho týmu. 😀

Marthy
2 dní před
Reply to  Bejlas

Souhlasím s tebou v poslední větě. Čím dřív ti hnusáci vypadnou, tím líp. Snad je Polsko odkáže do patřičných mezí. Dál si přeju brzkej konec Brazílie, to asi nepadne, ale když tam nebude Neymar, tak je přežiju nějak, Portugalska a Španělů, ale ti hrají docela sympaticky a nemaj v kádru někoho, kdo by mi vyloženě vadil, takže je snad taky přežiju. Hlavně, ať vylítne Argentina a Portugalsko.

Lehce
5 dní před

Tobyho pasy jsou stale top….

Venca
5 dní před

Richarlison nadhernej gol. Ted se pekne ukazuje proc u nas nedal jeste v PL gol, neni to kridlo ale proste hrotak.

Bradley64
4 dní před

Bylo mi trapně za komentátory, kteří Richarlisona pořád chtěli střídat. Doufám, že po jeho obou gólech se trapně cítili i oni sami.

Marthy
2 dní před
Reply to  Bradley64

Mně je za komentátory trapně skoro v každým zápase. Znalost historie MS nulová, jména vyslovují jak největší amatéři a ty pindy, co vede třeba Štěpán, se nedaj poslouchat. Na tragéda Vláška to samozřejmě nemá, ale i tak mě nezajímá, kolik měl kdo manželek, jak má velký péro nebo jak se ztratil loni v lese. To je žurnalistika na úrovni Blesku. Hnus.

Bejlas
2 dní před
Reply to  Marthy

Tak mě dostalo, že hráč hraje za Hárts of Midloušn. Šílená výslovnost, to je tak těžké si najít na Google, jak se to vyslovuje.😁

Marthy
1 den před
Reply to  Bejlas

V prvním zápase Senegalu zase nastoupil nějakej “Papagáj” (Pape Gueye). Nebo ten Tunisan “Jebali”, to byla taky síla. Čtení arabských jmen po transkipci asi taky nepatří mezi silnou stránku českých komentátorů. Hlavně, že ti řekne, že nějakej Senegalec měl jednou vztah se dvěma ženskýma najednou, který o sobě navzájem nevěděly, a obě je naštěkal. Ale tohle si nenajdou. Fakt tristní úroveň.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x