Premier League: Tottenham Hotspur – Sheffield United

16.9.2023, 16:00 CET, Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

5. kolo Premier League

Forma: VVVR – RPPP

Prvním utkání Tottenhamu po reprezentační přestávce bude souboj se Sheffieldem United. Oba týmy se nachází v diametrálně odlišném rozpoložení. Zatímco Spurs jsou jedním z šesti týmů, kteří zatím v tomto ročníku PL neprohráli, hosté se krčí na 17. místě tabulky s jedním získaným bodem a skóre 4:7.

Kohouti budou chtít určitě navázat na slibní vstup do sezóny a dnes zvítězit. Bude ale důležité soupeře nepodcenit. Určitě máme všichni v živé paměti, jak nás letos v březnu vyřadil v osmifinále FA Cupu. Pravdou ale je, že v lize jsme s nimi doma prohráli jen jednou a to v roce 1991.

Tottenhamu dnes chybí Bentancour, Gil, Sessegnon, Lo Celso a Whiteman. Hosté mají početnější marodku a chybí jim Baldock, Brewster, Egan, Fleck, Jebbison, Lowe, Norringhton-Davies a Osborn.

pieere1

Ťažko sa hrá proti súperovi ktorý bude celý zápas betónovať,tušim aj City vyhralo len jediným gólom … penalta asi mala byt,kontakt tam bol,škoda že sa nepískla,dosť by nám ten prvý gól pomohol.. za mňa zatial Kulu sklamanie,nedarí sa mu,je bez formy,skúsil by som tam asi niekoho iného,horší nebude 🙂 spokojný som zatial s našim trojuholníkom Biss,Madd,Udog + Solomon, no a každým zápasom som čoraz viac stotožnený s naším brankárom,vyzerá ako taká šedá myš,ale vyzerá byť na výbornú istotu v bránke… gól by sme dnes dostať nemali,tak hlavne aspoň jeden nám treba dať

Leopold Nezval

Věřím, že ve 2 poločase to tam padne. Dnes to musí být za 3 body. Nejsme tak bohatí, abychom mohli rozdávat chudým.

mindaCZ

Kua ten Kulu je fakt bez formy, pomalý s balónem aj bez balónu má jen jednu rychlost.. Nemá tu lehkost jako dřív, nepřeje přes hráče, bída. Vystřídat, už dávno bylo pozdě

pieere1

Ten čurák v čiernom ma už sere

Reaper

Hoši tohle je čistý zlo… a rozhodčí to hraje s nima 🙁

Reaper

Hele podle mě moc přísný… tahle “hra” je totální zlo a na psychiku a tempo hry strašně náročný. A šance byly a ne, že ne. Na rozhodčího nikdo nesvaluje skóre, ale “fairplay” hru United, kterou toleruje a viditelně si to užívá! Jak jinak si vysvětlit, že největší šmejd hostí (golman) odehrál bez karty??? Za to od nás ji měli snad všichni… 🙁 P.S.: ManCity hrálo proti těmhle mrdkám totální tužku – my jsme válčili – já jsem za přístup i výkon hodně rád!!! Hodně se mezi fanoušky podceňuje repre pauza a návrat z ní…. ono přeletět přes půl planety po 2 odehraných zápasech a trénincích a po pár dnech odehrát 100% zápas je nemožný! Klobouk dolů zejména před Sonym, Cutim i Richarlisonem (1+1)!!!

Lehce

Takovych proher jeste bude, proti takovym tymum se strasne tezko hraje pokud nedas rychly gol, pak to dopadne takovym zpusobem. Ange se teprve uci takze v tomto zapase nevidim az takovy problem

pieere1

To mi poser kozy 🤣 goly dali hraci ktorí ich najviac potrebovali a este ako bonus na zaver sme hostom ukazali ich medicinu so zdrziavanim casu … toto su zapasy pre ktore sa oplati fandit

Bejlas

We never stop!!! Mám za sebou asi 5 infarktu, tři mrtvice, ale přežil jsem.🤣

mindaCZ
Reply to  Bejlas

Já též, kor když sem měl na nás samozřejmě vsazeno 😃 a taky na aston villu, tam to bylo podobné 😃

Bejlas

A Richi konečně, my ho potřebujeme s čistou hlavou, a to mu může kurva pomoct.

mindaCZ

Za něj sem hrozně rád, snad ho to nakopne… Psychika dělá 75% výkonu a po těch je prohlášeních, že chce navštívit i psychologa pro zlepšení výkonů, tak tohle by mu mohlo ohromně pomoct

Bradley64

Tak nevím, v čem je tento zápas přínosnější.
Jestli v tom otočení, a tedy vnitřní síle mančaftu.
Nebo v tom, že se na tom otočení má Richarlison lví podíl gólem a asistencí.

Bejlas
Reply to  Bradley64

Ve všem, co říkáš, a hlavně víra ve vítězství. Angeball byl, tak dlouho jsme dobijeli, až jsme je dobili.

pieere1

A teraz pravdu … kolkí z Vas ked videli Richiho nastupovat to uz zabalili ? 🤣

Bradley64

Když vidím, jak se daří nakopávat Richarlisona, jsem zase o trochu víc pro to, přivést ještě Alliho.

Bejlas

Na brzdy se vyser, potřebuje to a hlavně splnil, proč tam šel.

Reaper

Musím smeknout ještě před Ivanem P. … jeho vliv na finální výsledek je neoddiskutovatelnej – u prvního gólu famózní asistence, což u něj rozhodně není náhoda, ale čistokrevný umění a u druhýho stejně famózní mezihra tušim s Hojbjergem a Richym. Četl jsem několik “roumers”, že by měl v zimě odejít zpět do Chorvatska. Já jsem přesvědčenej, že je to pro nás zlatej “žolík” a nedocenitelnej týmovej hráč. V takhle mladym mančaftu je to persona a na levým křídle a na limitovanej počet minut je k nezaplacení… 🙂

pieere1

Ano ako striedajuci hrac super,ale na zaklad by som to uz nevidel,alebo teda lepsie napisane,na cely zapas by som to nevidel …

Skalic

souhlasím, navíc má výbornou kopací techniku, což do závěru zápasů , kdy tlačíme a je spousta standartních situací může být zlomové, jako v tomto zápase… 🙂

Bejlas

Jinak ta dekovacka po zápase, to mi i slza ukapla, bo tam je vidět, jak ten tým letos šlape. Paráda a na závěr nazpivany Robbie Williams.👍😁

dusepe

Jsem moc rád, že existuje fotbalová spravedlnost. Rozhodčí jim to zdržování nakonec krásně posčítal. Celkově jsme ale hráli jen po šestnáctku a neuměli jsme hru dostat do finální přihrávky nebo nebezpečného zakončení.

Sheffield hrál totální antifotbal, pořád jsme bušili do plných, ale celou dobu jsem cítil, že hráči mají obrovskou chuť. Furt se snažili a nevzdali to. Jsem trošku naštvaný na Angeho, s první várkou střídání souhlasím, jen měla přijít dřív. Pokud ale o dvanáctiminutovém nastavení věděl dopředu, hluboce se omlouvám 😃

Jak jsem předpokládal, jiný soupeř a Sonny úplně utopený vepředu. Snad to pro Riche bude ta tolik kýžená vzpruha. Hodně se mi líbil Solomon, na kterého v závěru druhé půle navázal i Kulu. Dost zajímavě se mi jevil Brennan, škoda toho ofsajdu, mohl to být debut jak řemen i s gólem. Bisse a Madderse bylo tradičně plné hřiště.

Celkově jsme si tři body zasloužili. Kdyby ty uzdržované ludry u nás uhrály i bod, lezl bych snad po stropě. A to umím uznat kvality soupeře, Sheffield ale neměl krom gólu vůbec nic a opravdu jen bránil. Urvali jsme to charakterem, týmovým duchem, v tom mužstvu něco je. Věřím, že pod Contem bychom při takovém vývoji padlí 0:1. Tyto zápasy jsou nesmírně důležité. Na takový obrat dlouho nezapomeneme. Letos ta naše hra je fakt žrádlo. COYS!!!

Bejlas
Reply to  dusepe

To, že bude nastaveni dlouhé, věděl snad každý, on se už gólman nechal ošetřovat 4 minuty od 47. do 50. minuty. A sbiralo se to postupně dal. Já osobně jsem si říkal, že nastaví klidně 10 minut. Takže i s tím Ange kalkuloval.

dusepe

No, předpokládat se to dalo, já to tipoval někde kolem osmi minut, ale Ange na to spoléhat nemohl. Byl to trochu risk. Každopádně ale střídání byla správná a zafungovala skvěle.

Jaminos

Blades – závan starých časú. Reinkarnace Stoke. Tohle už se moc nevidí. Když to někdo umí, je to šíleně těžký překonat. jestli jim nedáš fíka hned na začátku. Zvládli jsme to – klobouček. Solomon mně překvapil, jen by mohl občas trefit bránu. Negativum….proč jsme furt podklouzávali? Hlavní pozitivum…. je to prostě zábava.COYS

dusepe
Reply to  Jaminos

To podklouzávání bylo divné. Venku bych to pochopil, ale na vlastním terénu problémy u více hráčů – říkal jsem si, co je špatně.

Dan_THFC

Mají strašně slabý kádr, ze kterého navíc odešli nejlepší hráči z loňské sezóny. Není se čemu divit, takhle budou bojovat celý rok, ale kdyby byli po 30. kole ještě v boji o záchranu, tak bych byl překvapený.

Marthy

Byl jsem včera chlastat s kámošem, takže zápas jsem neviděl. Až teď výsledek. A docela mě tady točí ta diskuze, kdy někdo v 5.minutě nastavení píše, že prohra je zasloužená, a pod tím, po gólech, zas někdo jinej napíše, že výhru jsme si zasloužili. Tak kurva kde je pravda? Klasická česká povaha, takže názor si budu muset udělat sám a na zápas se podívat ze záznamu. Tohle mě ale fakt vytáčí.
Nicméně úžasný, že jsme takovej zápas nevzdali. Přesně, jak psal dusepe. Pod Contem bychom takovejhle zápas prosmrděli 0:1 a pod autobusákem možná aj 0:2. Ange dal týmu charakter a pocit, že nic není ztracený, dokud rozhodčí nefoukne konec. To je strašidelně dobrý pro sebevědomí kolektivu. Jak jsem byl skeptik, když přicházel, tak teď toho chlapa miluju zápas od zápasu čím dál víc. A to jsem jinak těžce na holky 😀

pieere1
Reply to  Marthy

Zasluzili sme si vyhru,bili sme ich ako zito

Reaper

A teď “babo raď”, jak poskládat útok na Emirátech… využít Richarlisona a Sonyho opět posunout na jeho místo?? Za sebe si přeju, aby se Ange nenechal zvyklat a nechal útočnou trojku beze změny, páč Anál hraje útočně a Sony by mohl mít mnohem víc prostoru… Richarlisona tam poslat s Ivanem za stavu 3:3 v 70tý minutě, aby po standartce rozhodl!!! 😁😁😁

Skalic

popravdě do NLD bych nějakou změnu udělal, vsadil bych na zkušenost, která je v těchto zápasech často mnohem důležitější, takže klidně PEH místo Sarra a v základu i Perisič místo Solomona, přeci jen je kvalitnější směrem dozadu, Sona bych na hrotu nechal, zrovna tento zápas mu tam může sedět a Rich a Brennan bude hladový z lavičky 🙂

Kico 19

Ja by som skusil Johnsona miesto Kulusevskeho. Sice je s muzstvom estelen kratko ale rychlostne vybavene utocne trio by mohlo na vysunutu obranu platit. A pre sonyho je toto zapas šitý na mieru. A bolo by dobre keby ich PSV poriadne vytrapilo a donutilo ich siahnut si na dno sil nech maju na nedelu tazke nohy😝

Skalic

tak bohužel přišla velmi špatná zpráva Perišič si přetrhl přední zkřížený vaz… to může být konec sezóny, v jeho případě dost možná i konec kariéry… 🙁

Reaper
Reply to  Skalic

Četl jsem… pěkně v pi*i 🙁

Skalic
9 měsíců před

Takže jediná útočná alternativa v Sobotu je Veliz… tohle začíná smrdět průserem… ještě, že letos nehrajeme žádné poháry… snad bude brzy k dispozici Johsson a Gil