Slide 1

Skvěle jsme zareagovali na průběh zápasu, chválil Nuno

Newcastle United – Tottenham Hotspur 2:3 (1:3)

Tottenhamu se během víkendu podařila druhá ligová výhra v řadě. Po domácím triumfu nad Aston Villou zvítězili Spurs na hřišti Newcastlu 2:3. O osudu zápasu rozhodl hned první poločas, ve kterém šli hned z první akce do vedení domácí díky gólu Wilsona ve 2. minutě. Kohouti ale skvěle zareagovali. V 17. minutě se trefil Ndombele a o 5 minut později dostal Spurs do vedení krásným gólem, který musel posvětit VAR, Harry Kane. V závěru 1. poločasu, který se natáhl díky kolapsu diváka, zvýšil vedení Tottenhamu po přihráce Kanea Son.

Ve 2. poločase Tottenham kontroloval hru, nebyl by to ale náš milovaný klub, kdyby nenastaly komplikace. V 89. minutě si totiž dal v době, kdy hrál Newcastle o 10, vlastní gól Dier. Spurs naštěstí ale další problémy nepřipustili a připsali si cenné tři body, které nás katapultovali na 5. místo ligové tabulky.

„Hráli jsme dobře, i když začal byl špatný,“ popsal svůj počit Nuno Espirito Santo. „Ztráceli jsme míče a pustili Newcastle na koně. Naštěstí jsme ale dobře zareagovali, což je určitě něco, v čem jsme se zlepšili. Nakonec jsme odehráli dobrý zápas, byl to kvalitní fotbal. “

Branky: 2. Wilson, 89. vl. Dier – 17. Ndombele, 22. Kane, 45+3 Son