Slide 1

Spurs odvolali trenéra Nuna Espirita Santa, kdo ho nahradí?

Asi nikdo na konci června nečekal, že po tom, co jsme po dvouměsíčním hledání našli nového trenéra, už na začátku listopadu budeme opět bez něj. Nuno Espirito Santo a jeho trenérský tým Ian Cathro, Rui Barbosa a Antonio Dias byli dnes dopoledne vedením klubu odvolání.

„Vím, jak moc chtěl Nuno a jeho trenérský tým uspět a opravdu mě mrzí, že jsme museli takto rozhodnout,“ okomentoval situaci v klubu výkonný ředitel Fabio Paratici. „Nuno je pravý gentleman a vždy tu bude vítán. Rádi bychom poděkovali nejen jemu, ale i celému jeho týmý za spolupráci a přejeme jim v budoucnu hodně úspěchů“.

Prohra s United poslední kapkou

Ostudná prohra s Vitesse po mizerném výkonu, další prohrané derby, tentokrát s West Hamem, už v tu chvíli se dalo očekávat, že pokud se nestane zázrak, Nuno bude muset od kormidla pryč. A dalo se očekávat, že o tom, zda ještě dostane šanci, rozhodne domácí zápas s United. Do něj sice Spurs vstoupili dobře a aktivně, nicméně po první brance z kopačky Ronalda ve druhé polovině prvního poločasu úplně vyklidili pole.

Fanoušci Spurs cítili, že jejich tým neví, co má na hřišti dělat a místo podporujících emocí z ochozů přišlo bučení. To se zvýšilo v okamžiku, kdy Nuno odvolal z hřiště Lucase a nahradil ho Bergwijnem. Právě špatná rozhodnutí, volba sestavy a taktika patrně zlomily portugalskému trenérovi vaz.

Conte nebo někdo jiný?

Podle informací z anglických médií je velkým aspirantem na nového kouče Tottenhamu Ital Antonio Conte. S tím už Spurs jednali v létě, ovšem neúspěšně. Problémem mělo být především to, že Conte chtěl přebudovat kádr Tottenhamu, což Levy zavrhl. Jelikož se ale nyní nacházím ve druhé čtvrtině sezóny a jsou před námi hodně důležité zápasy, dá se očekávat, že nyní bude Levy přívětivější a dost možná příslíbí prostředky na přestupy na zimu ve výši, jakou si Antonio představuje.

Conte není žádným trenérským nazdárkem, v Premier League v minulosti trénoval Chelsea a ovládl s ní ligu a také FA Cup. Třikrát pak dokázal jako lodivod Juventusu opanovat Serii A, se stejným klubem pak i dvakrát vyhrál ligový pohár. Úspěšný byl i jako trenér Interu Milán, se kterým v minulé sezóně získal ligový titul a o sezónu dříve hrál finále Evropské ligy.

Pokud by se Conte s Levym nedohodli, mluví se hodně i Portugalci Fonsecovi a také Grahamu Potterovi z Brightonu.

Share:
5 2 votes
Article Rating
Upozornit na nové komentáře
Upozornit na
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bradley64
2 let před

Takže to Conte je👍

Dan_THFC
2 let před

No nikam jinam to nesměřovalo. Nuno se zdá jako fajn chlap, ale upřímně řečeno, horší výkony jsme předávděli naposledy možná za Ramose. Opět se mluví o Contem, což by pro mě byl znak toho, že se konečně začínáme chovat jako velkoklub a nebudeme se opět snažit najít nového Pochettina ve Fonescovi, Gattusovi apod. Nicméně už v létě to vypadalo téměř hotově a nakonec nás odmítl, takže se snažím klidnit nadšení, aby to nedopadlo jako posledně.

mindaCZ
2 let před

No pokud neuvidím, že Conte podepsal smlouvu, tak tomu nevěřím.
Proč nás odmítl v létě a teď by k nám šel?
Každopádně právě on by nás mohl nakopnout a hráči by se pod ním nepoužili po hřišti jak lemry..

StevieY
Editor
2 let před

Tak se to El Sackico nakonec vyplnilo.

Milda
2 let před

Nikdy , ani u Mourka jsem nepropagoval vyhazov trenéra , ale tohle fakt nešlo.Když stál před koncem zápasu u lajny tak vypadal , že se rozbrečí , holt u vlků , obklopený hejnem krajanů to byl jiný level.
Možná je to i s Harrym naopak.Pokud cítí bezradnost trenéra ,tak podle toho taky hraje.
Každopádně to bude pro Levyho hodně drahê , ať už Conte nebo nêkoho vykoupit , protože v této fázi nemá provizorní řešení smysl.

mindaCZ
2 let před
Reply to  Milas

Přesně tak jak říkáš. Navíc Conte nebude nikomu trpět, že na hřišti nemaka na 100%,budou muset jezdit po prdeli

Bejlas
2 let před
Reply to  Milas

Tak pod Contem by i Harry mohl přeřadit z neutrálu aspoň na dvojku.:-))) Ale některé to zabije, těm chodecký fotbal vyhovoval.:-)))

Milda
2 let před
Reply to  Bejlas

Že se Harry zvedne je stopro .

elroon
2 let před

Nuno mě mrzí z lidského hlediska – je to sympaťák a věřím, že to se Spurs myslel dobře, ale od začátku byl tak trochu dočasné řešení a určitě to sám dobře věděl. Doufám, že se mu podaří najít angažmá, kde mu to sedne, u nás to bohužel fakt bylo tragické a končí po zásluze.
Nemělo by to ale zakrývat problémy současného Tottenhamu, které jdou mnohem hlouběji než za manažerem. Už tři trenéři si nedokázali poradit s negativními vlivy v kabině a vedení jde taky od přešlapu k přešlapu. Nuno je symptom, nikoliv zdroj problémů.
I proto by bylo fantastické, kdyby se tentokrát podařilo dotáhnout příchod Conteho, už v létě jsem nemohl uvěřit, že jsme ho měli na dosah. Poučen tou zkušeností nebudu tentokrát jásat, dokud to nebude oficiální, ale on je přesně kouč, jakého potřebujeme. Světová extratřída, která si nesedne na prdel a nepodělá se před naší kabinou, leč přesně naopak. Jestli se podaří Conteho podepsat, tahle sezona může být ještě skvělá.

Rory
2 let před

Po sobotním znechucení jsem opravdu nečekal tak rychlý obrat. Bude hodně zajímavé, jak se tým změní a kam bude směřovat. Nečekám zázraky, ale jasné směřování týmu ano, očekávání budou od příští sezony, po dvou přestupních období. COYS

12
0
Would love your thoughts, please comment.x