Slide 1

Třetí místo pro Czech Spurs na turnaji fanklubů – report

  • 10. 7. 2022
  • jakub_urbanek
  • Články
  • 2
  • 487 zobrazení

Se zpožděním, avšak přeci, přinášíme report z 2. ročníku turnaje fanklubů, který se odehrál 25.června v Buchlovicích nedaleko Uherského Hradiště, a na kterém tým Czech Spurs vybojoval 3. místo!

Před turnajem

Trochu překvapivě nás nejtěžší chvilky potkaly již před turnajem, kdy jsme měli opravdu velké problémy poskládat sestavu. Z různých zdravotních a rodinných důvodů se omluvilo několik očekávaných tahounů mužstva a museli jsme tak sestavu lepit na poslední chvíli. Ti, kteří dorazili, však byli odhodlaní v dresu Spurs odevzdat vše a tak i se dvěma a později s jedním střídajícím hráčem jsme byli schopni odehrát opravdu dobrý turnaj!

Základní skupiny

V dvou úvodních zápasech turnaje proti fanklubům Barcelony a Realu Madrid jsme se potřebovali zejména sehrát a najít na hřišti jistotu – to se nám dařilo překvapivě dobře! Hráli jsme po anglicku přímočarý fotbal, oba zápasy vyhráli 3:0 a bylo zřejmé, že zejména v duu Karel Kuchta a Ondra Vitešník budeme mít oporu.

Ve třetím zápase jsme narazili na organizátory turnaje – fanklub Borussie Dortmund. Velmi vyrovnaný zápas rozhodl smolný gól z přímáku. Po obdržené brance jsme se tlačili do brány s cílem za každou cenu vyrovnat a v posledních vteřinách dostali druhý gól z brejku. Do vyřazovací části jsme i přesto postoupili z první příčky po vydřeném vítězství 3:1 nad Juventusem – v zápase jsme sice byli lepší a vedli 2:0, ale drobnými chybami jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Po brance na 2:1 nám Jakub Petr v bráně poprvé ukázal své penaltové schopnosti a zabránil tak vyrovnání. Díky bojovnosti a odhodlání Honzy Skalického jsme však obratem dali třetí gól a zápas úspěšně dotáhli.

Vyřazovací část

Čtvrtfinále proti fanklubu Liverpoolu bylo velmi nervózní. Zápas jsme sice kontrolovali, ale nechtěli jsme se pouštět do rizika a gól se nám dát nepodařilo. Zjistili jsme však, že se opravdu můžeme spolehnout na brankáře Jakuba, který v rozstřelu chytil všechny tři penalty, které na něj šli, a zajistil nám tak postup do semifinále. Zápas s Chelsea se již bohužel netýkal Jirky Pipreka, který si proti Liverpoolu natáhl stehenní sval a turnaj pro něj skončil. Bylo tedy jasné, že zbytek turnaje odehrajeme s jedním hráčem na střídání. Samotné semifinále se nám nepovedlo, Blues dobře bránili, nedovolili našemu unavenému týmu zakončovat a my tak prohráli 2:0. Nevděčný boj o třetí místo nás vůbec nelákal, kromě velké únavy i proto, že jsme nastupovali proti favoritům turnaje a obhájcům vítězství – fanklubu Bayernu Mnichov. Udělali jsme ale nějaké taktické změny, těmi oživili hru a dlouho vedli 1:0.  Po vyrovnání na 1:1 ale znovu následovali penalty, ve kterých jsme se i nyní mohli spolehnout na Jakuba a kvalitní exekutory. Rozhodující penaltu dal Tomáš Marek a my tak mohli slavit vítězství a celkové třetí místo v turnaji!

Ocenění a afterparty

Celkovým vítězem turnaje se stali fandové Chelsea, kteří ve finále na penalty porazili organizátory – fanklub Dortmundu. Konečně pořadí turnaje tak odpovídalo předvedené hře a třetí místo bylo pro náš úzký kádr úspěchem – ještě jednou bych za něj chtěl celému týmu poděkovat! Při vyhlašování individuálních cen jsme všichni očekávali, že cena pro nejlepšího brankáře musí skončit u Jakuba v náručí, stejně jako 6 z 8 penalt, které na něj během turnaje letěli. Překvapivě ji ale nakonec dostal brankář Borussie a my se tak museli spokojit s cenou pro nejlepšího hráče turnaje, kterou se organizátoři rozhodli dát mně.

Po vyhlášení následovala afterparty, na kterou zůstala většina mužstev, a která byla stejně jako celý turnaj velmi dobře připravená. Piva a jídla bylo dost, počasí vyšlo skvěle!

Celkově šlo o opravu dobře zorganizovaný turnaj a velmi vítanou iniciativu! Věřím, že se turnaj bude i v příštích letech opakovat a Czech Spurs budou jeho součástí!

Soupiska: Jakub Petr, Karel Kuchta, Erik Feil, Jan Skalický, Jiří Piprek, Ondřej Vitešník, Tomáš Ingr, Tomáš Marek, Jakub Urbánek

Krátká video-reportáž z turnaje k vidění ZDE a další fotky TADY.

Share:
0 0 votes
Article Rating
Upozornit na nové komentáře
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbarossa
1 rok před

Gratulace.👌

Bejlas
1 rok před

Taky gratulace!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x