Slide 1

Conte – nejen nový trenér, ale doufejme i nová, lepší doba

Nevím jak vy, ale jak se začalo znovu spekulovat o převzetí Spurs Contem, nechtělo se mi tomu věřit. I když už to bylo všechno na 99% jisté, pořád se mi nechtělo věřit, že by tenhle úspěšný trenér převzal trapící se Tottenham. 

To, co jsme vídali v posledních měsících, bylo utrpení pro oči, srdce i pro duši. Odvolání Mourinha před finálovým zápasem. Neustálé zvěsti o jeho potencionálních nastupcích, kteří Tottenham odmítali. Kauza Harryho Kanea. Nástup Nuna. Byli jsme (oprávněně) všem pro smích. 

Výjimečný Fabrizio

Jedna z mála světlých chvilek za poslední dobu byl bezesporu příchod Paraticiho, který je podle Fabrizia Romana jeden ze 3 nejlepších DOF (Director of Football). Moc se mi líbí jeho pohled na fotbal a jeho vášeň, se kterou svou práci dělá. Patrici se do toho hned po svém příchodu obul. 

Zbavili jsme se hráčů, kteří už neměli klubu co nabídnout (Toby, Moussa, Lamela, Rose, Hart) a nahradili je mladými a perspektivními (Romero, Sarr, Gil, Gollini, Emerson) S těmito přestupy jde vidět, že konečně začíná ono slibované přebudovaní Tottenhamu. Bohužel tyhle ambiciózní přestupy nedoplnil přes léto stejně ambiciózní trenér.

Chybějící dílek do mozaiky úspěchu?

TO SE STALO AŽ DNES!!! Dnes, okolo 13:00 se potvrdilo to, o čem se od neděle spekulovalo. ANTONIO CONTE SE STAL NOVÝM TRENÉREM TOTTENHAMU. Samozřejmě by to nebyl Tottenham, kdyby všechno šlo jak po másle. Na oficiálním twitterovém účtu došlo k oznámení nového trenéra, kde bylo ŠPANĚLSKY napsáno : Vítej Antonio. Následně byl příspěvek smazán a za pár minut opraven italským pozdravem.. 

Tento 52-lety trenér, který kam přišel, tam vyhrával, přijal tuhle výzvu a převzal trapící se Tottenham. Je docela symbolické, že tento tituly dekorovaný trenér, převzal Tottenham v den, kdy je to přesně 5000 dní od posledního zisku nějaké trofeje. Je jasné, že tohle Conte přišel změnit.

Conte? To jsou úspěchy

Conte vyhrával celý život. Ať už jako hráč, kde v dresu Juventusu vyhrál všechno co šlo, a jako kapitán dotáhl Juventus k výhře v Lize Mistrů nebo jako trenér, kdy vyhrál hattrick v Sérii A s Juventusem,  Premier League s Chelsea a mnoho dalšího. Celkem 9 trofejí se 3 různými týmy. Ano, přesně o 9 víc než Tottenham za stejné období. Tohle by se mělo s příchodem Conteho změnit. Údajně byl Contemu přísliben rozpočet na přestupy v hodnotě 100 – 150 milionů Liber. 

Začalo se mluvit o jménech jako Vlahovic, Kessie, kterým v létě končí smlouva, takže by mohli být za přijatelnou cenu a nebo se mluví o de Vrijovi, kterého zná Conte z Interu Milan. Dále by jsme určitě měli přivést nějakého kreativního záložníka, kterého nemáme od doby, co odešel Eriksen. Kulusevski? Szoboszlai? LET PARATICI COOK !!! 

Lenost? To už neprojde

Co můžeme od Conteho čekat? V rozhovoru pro SkySports v roce 2017 řekl : Když se někdo na tréninku nesnaží a nechová se tak jak má, radši bych ho zabil, než postavil. Myslím, že přesně tenhle přístup naší hráči potřebují. A komu se to nebude líbit? Támhle jsou dveře! Nejspíš budeme hrát s Conteho oblíbenou taktikou 3-5-2, která by měla naším hráčům sedět. Nicméně Conteho dosavadní týmy byli známé tím, že jsou schopni v průběhu zápasu přepínat mezi různými taktikami. V jeho předešlých štacích hráli týmy fotbal založený jak na postupném útoku a napadání soupeře po celém hřišti, tak byli schopny hrát defenzivnějši styl s rychlými protiútoky. 

Dle mého, máme tým, který je pod Conteho vedením, schopný hrát oba styly. Taky očekávám, že se probere Harry Kane. Conte je jeden z TOP 5 manažerů a Harryho by tohle mělo nakopnout. Co očekávám od Conteho já? Že se Tottenham zase stane týmem, proti kterému se týmy boji hrát a že uděláme z našeho nového stadionu nedobytnou pevnost. Ve spolupráci s Patricim, se kterým se zná z Juventusu, budou ruku v ruce pokračovat v budování kádru. Vyčistí toxickou atmosféru v kabině a zbaví se hráčů, kteří na to nemají. Že zapojí do prvního týmu hráče z akademie (Markanday, Scarlett, White apod.) Že Spurs budou hrát atraktivní útočný fotbal! A samozřejmě trofej!!!! Doufejme, že období temna skončilo a začíná nová éra!!

Vasel

Share:
5 2 votes
Article Rating
Upozornit na nové komentáře
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mindaCZ
2 let před

https://youtu.be/CkhWngX7i_w

Emoce jak blázen, tak to má být, na tohle se těším 😀
Jinak super článek 👍

Last edited 2 let před by mindaCZ
dusepe
2 let před

Díky za super článek! Jen drobná připomínka, která je možná překlepem. Fabrizio není Patrici ale Paratici. Každopádně taky se mi líbí zápal tohoto chlapíka. Některým fanouškům vybíhání k postranní čáře vadí, já mu ale fandím. S Contem se budou skvěle doplňovat 😀 Snad by po Romerovi mohly přijít další zajímavé přestupy nejen směrem ze Serie A.

Já osobně se velice těším na období, které je před námi. Podle mě je ve hře několik možných vyústění. Pod Contem očekávám, že dostaneme jasnou herní identitu. Zároveň je to vyspělý a zkušený stratég, takže vývoji hry bude umět přizpůsobit taktiku. Konečně by měla přijít správná střídání apod. Tenhle borec má prostě na kontě mraky titulů z top soutěží, ví, jak se v krizových situacích chovat, prostě přesný opak NESe. Jemnou pachuť mám jen z jeho minulosti v Chelsea. Na druhou stranu, díky tomu zná prostředí Premier League, Anglii, což je velice důležité.

Dále se nejspíš dozvíme, jaké jsou možnosti tohoto kádru. Conte z hráčů umí vymačkat maximum a pokud se v případě tohoto trenéra bude kopírovat minulost, měla by se krásně a definitivně oddělit zrna od plev. Letní čistka byla fajn, ale podle mého by měla být hlubší. Na druhou stranu (bylo to zmíněno v komentářích u minulého článku) Conte umí vzkřísit odepsané hráče… A to je téma, které se u nás týká hlavně Deleho. Pokud se teď nenastartuje, nejspíš v zimě přijde definitivní vale. Větší zapojení našich mladíků i mimo tu příšernou Konfereční ligu by samozřejmě bylo také fajn.

Moc si přeju, ať to teď bude fungovat. Samozřejmě jednak kvůli výsledkům, ale tak nějak doufám, že přes prsty dostane Levy. Tak dlouho v létě kalkuloval, až se brutálně přepočítal a nakonec volil ne plán B, ale možná C nebo D, kterým NES nepochybně byl. Teď to chlapec musí vyžírat dvojnásob. Prostě nechtěl pustit ranec a dostal se do situace, kdy bude muset pustit chlup o dost delší. Musel zaplatit nejdražšího volného trenéra na světě a během zimy nevyhnutelně přijdou velké investice do kádru. Nemáme totiž alternativu do útoku k Harrymu, který je navíc v bídné formě (snad ho Conte nakopne), a zoufale potřebujeme kreativního středopolaře. A tyhle nejžádanější posty nebudou levné. Místo toho, aby tohle všechno bylo už v létě, budeme to napravovat teď za větší prachy a možná i s o dost menší protihodnotou za Harryho v případě jeho odchodu, navíc s 5 prohrami na kontě a s dost pošramocenou reputací, když jsme ztratili všechna londýnská derby. Levy dojel na tu svou vypočítavost a já mu to dost přeju.

Celkově jsme tedy v situaci, kdy k nám přichází absolutní top trenér, kterého si většina fanoušků přála. Nic lepšího prostě na trhu nebylo. A teď bude zajímavé sledovat, co se stane. Pokud totiž obří investice přijdou a ani s Contem to fungovat nebude, tak je nejspíš čas na hlubší klubové řezy. Cením, že pod Levym je klub stabilizovaný, zdravý, ale zároveň jenom třeba na přestupovém trhu bylo za poslední roky tolik failů, tolik prosraných věcí v čele s Bruno Fernandesem, které se prostě neměly stát a pro klub měly dost blbé následky a přibrzdily ho. Nechali jsme si uniknout skvělé hráče, jiné jsme naopak zbytečně předržovali v kádru. Podle mě prostě dostaneme odpověď na to, jestli na ten vrchol s Levym dokážeme dojít anebo by místo něho měl přijít někdo jiný. Už jsme to zmiňovali mnohokrát, pod povrchem je něco shnilého, kvůli čemu klub nešlape tak jak má, a teď je čas, kdy se to prostě odhalí. Tedy aspoň doufejme. Jestli totiž chceme patřit do úplné špičky a pravidelně bojovat o tituly na všech frontách, jak vyhlašujeme, tak je potřeba se začít podle toho chovat… Angažování Conteho ale beru jako signál, že to myslíme vážně. Teď chce jen potenciál tohoto trenérského mága naplno využít a ne mu házet klacky pod nohy, jak jsme to v případě jeho předchůdců u nás už mnohokrát zažili.

Vasel
Editor
2 let před
Reply to  dusepe

Není to překlep, furt ho mám za Patriciho 😀 diky za opravu

Milda
2 let před

Pokud jsou zvěsti o vztahu Nuna s hráči pravdivé , tak očekávám , že se výkony půlky kádru zvednou po jeho odchodu automaticky , v čele s Harrym. Každopádně je nutné okamžitě odvrátit hrozící blamáž v Konferenční lize a náskedně ji vyhrát ,to je to nejmenší co se letos musí podařit.

Milas
Editor
2 let před

Řekl bych, že se dá očekávat rychlá změna přístupu, ale nějaký lepší výsledky a herní styl, to bude trvat a řekl bych, že finální podoba Conteho práce bude k vidění v následující sezóně. Tottenham se určitě bude měnit k lepšímu, ale pořád bude záležet, jak moc bude či nebude Levy blokovat nápady Paraticiho a Conteho.

Trochu se bojím, že Conte bude mít výsledky a Levy v zimě tak ochotný utrácet nebude. Snad sem ale jen mírně skeptický.

Denis
2 let před

Fakt by som neveril, že príde tréner ako Conte. 100% vďaka Paraticimu. Jeden z TOP momentov odkedy fandím Spurs.

Skalic
2 let před

Z Contého jako takového bych byl naprosto nadšený, ale… jsme pořád Tottenham s Levym, pokud mu poskytne finanční prostředky k přebudování kádru což je při dnešních cenách cca 150-200 mil liber může to být zlatá kapitola klubu. Mám obavy, že ale přislíbené prostředky nakonec neposkytne, padne pár transferů, Antonio ukáže svůj temperament a do roka je pryč… snad to je pouze černý scénář, který se nenaplní. Když už jsme angažovali jednoho z Top5 manažerů na světě musíme mu k tomu dát i finanční prostředky na přebudování kádru jinak se nikam nepohneme a bude to ještě horší. Mourinho je měl mít také přislíbené a jak to nakonec dopadlo…

Barbarossa
2 let před
Reply to  Skalic

Přesně,taky bych byl opatrný. Pořád je tady Levya ten,i když skvělý obchodník….proste fotbalového týmu je trochu jiný kafe.

Marthy
2 let před
Reply to  Skalic

Přesně. Conte, na rozdíl od Mourinha, je sympaťák a hlavně moderní kouč, ne autobusák, ale pokud prostě pořád bude Levy židák a dá mu zlomek z toho, co bude požadovat, tak se Spurs nikdy nikam neposunou. Poch i Mourinho na to prostě měli, byť úplně odlišnou taktikou a přístupem, ale shořeli na Levym.

Marthy
2 let před

Nemyslím si, že Toby neměl týmu co dát. Zkušenost je potřeba a vylítnout měl kopyťák Sanchez, ne on. Ale stalo se. Jinak jasně, Sissoko už týmu neměl co dát a ten blonďatej lemroň, co si nechá nasázet tři góly od Lince, z toho dva z vlastní dřevěnosti, ostatně jak 90% gólů, co u nás proti podprůměrným soupeřům dostal, týmu nejenže neměl co dát, on mu nikdy nic nedal. Lamela byl taky bojovník a taky si myslím, že ještě měl mužstvu co nabídnout. Byly zápasy, kdy to strhnul, a za ten poslední rok na mě udělal daleko větší dojem než golfová legenda Bale. Každopádně doufám, že pod Contem uvidím Spurs, co chcou bojovat o tři body, co se budou rvát. A Sancheze na transferlistu a Levyho aktivního v přestupovém období tak, jak si Conte bude přát.

tadkoss
2 let před

Veľmi zaujímavý článok!

Jedine tak škoda množstva ukazovacích zámien (ten, tá, to, tí, tie, tenhle, tuhle, tahle, atď.) a gramatických chýb ale overall perfektný náhľad od autora.

Last edited 2 let před by tadkoss
Vasel
Editor
2 let před
Reply to  tadkoss

Díky za odezvu, psal jsem první článek a ještě k tomu na telefonu 😀 zapracuji na tom

tadkoss
2 let před
Reply to  Vasel

Na prvý článok je to viac než super a nikto (ani ja) nečaká, že tu budeš písať články hodné pulitzera.

Ale existuju určite nejake pomyselné do’s a don’ts, ktoré by sa pri písaní textov mali dodržiavať a myslím, že aj samotnému pisateľovi to pomáha zorganizovať myšlienky.

Kľudne mi môžeš napísať, ak chceš s týmto pomôcť .

13
0
Would love your thoughts, please comment.x